Klasická masáž
Klasická masáž patří mezi manuální relaxační techniky působící okamžitě a jednorázově nejen na tělesný, ale i duševní stav masírované osoby. Odstraňuje únavu, ochablost, ztuhlost, zkrácení a bolestivost svalstva.
Havajská masáž LOMI - LOMI
Perla mezi masážemi. Dlouhé, rytmické tahy předloktím jsou střídavě doplněny prací dlaní a prstů. Uvolňuje, očišťuje, rozpouští blokády. Ve spojení s aromatickými oleji má vysoký terapeutický a relaxační účinek. Hluboká relaxace posiluje imunitní systém a detoxikuje organismus. Navozuje pocit klidu a pohody.
TUINA-čínská olejová masáž
Tuina masáž je velmi dokonalá a účinná manuální technika, při které působí masér na energetické dráhy našeho těla. Kde stimuluje či tlumí body, které na nich leží. Během masáže se systematicky propracovává tělo podle průběhu šlacho-svalových meridiánů, cílený tlak působí na pohybový a opěrný aparát, svalový systém a tímto se zároveň příznivě ovlivňuje lymfatický a nervový systém.
Kraniosakrální terapie I. a II.
Kraniosakrální terapie je velmi jemná manuální technika, která skrze práci s kraniosakrálním systémem ovlivňuje stav celého organismu jako celku. Během terapie dochází k velmi hlubokému uvolnění těla srovnatelnému s meditací a to je okamžik, kdy je organismu umožněno aktivovat sebeozdravné mechanismy. Podstatou kraniosakrální terapie je tedy návrat k celistvé rovnováze organismu a tím ke svému přirozenému stavu, zdraví.
Reflexní masáž plosky nohy
Masáž reflexních zón na nohou se zakládá na myšlence, že celé tělo je zobrazeno na chodidlech. Slovo "reflex" zde neznamená nic jiného než "zrcadlový odraz". K určitým oblastem chodidla jsou přiřazeny určité oblasti těla. "Masáž nohou" je skvělá příležitost pro naše tělo, které má dokonalý samoléčivý mechanizmus. My mu jen pomáháme znovu nalézt ztracené síly a rovnováhu.
Čakrová masáž
Čakry jsou v podstatě energií kruhovitě vířící v auře člověka . Technika čakrové masáže napravuje naše energetická centra a naladí je na správnou frekvenci. Zlepší se fyzické i psychické zdraví. Posílíme pocit pohody a také poznáme svůj celkový osobní potenciál.
Kontraindikace masáží
Kontraindikací rozumíme stav, kdy masáž nelze z nějakého důvodu provádět.
-
horečka
-
akutní stavy
-
infekční onemocnění
-
po extrémní námaze a vyčerpání
-
kožní choroby
-
postižená nebo zraněná místa na těle, čerstvé rány, plísně, modřiny
-
záněty šlach a žil
-
zlomeniny
-
onemocnění dutiny břišní spojené se záněty (slepé střevo, žlučník) nebo krvácení (žaludeční vřed apod.)
-
čerstvé operační zákroky
-
těhotné ženy ( v některých měsících)